• Zapraszamy do prowadzenia dyskusji i zamieszczania komentarzy.
  • Tematy zgrupowane sa w kategorie.
  • Dla nas liczy się Twoje zdanie – bądź aktywny na FORUM!
Choroby
i dolegliwości
Ciąża
i dziecko
Seks
i sprawy intymne
Uroda Zdrowy
styl życia
Off topic
Indeks witryny Ciąża i dziecko Choroby dzieci Sposób na kolki

Sposób na kolki

Post 13 lis 2015, 8:28

Oczywiście, że tak!

Post 25 lis 2015, 10:37

Czy kolki w takim razie mogą być idiopatyczne?

Post 25 lis 2015, 11:24

Ja jestem przeciwniczką stosowania jakichkolwiek preparatów chemicznych. Wolę metody naturalne. Jakiś czas temu kupiłam w zaufanym sklepie termofor z pestkami wiśni. Sklep fiorino, kupuję u nich również ekoTuptusie dla mojego starszego syna. Dostałam od nich newsletter z informacją o tym termoforze, stad o nich wiem. Termofor to taka bawełniana poduszeczka, która jest wypełniona specjalnie przygotowanymi pestkami wiśni. Polega to na tym, że termofor podgrzewa się w piekarniku albo mikrofali. Pestki utrzymują temperaturę około godziny. Podusia wygodnie układa się na brzuszku malucha. Mojej córce pomaga w kolkach. Poza tym ten termofor można również używać jako zimny kompres. Drugi kupiłam specjalnie w tym celu. Trzymam go cały czas w zamrażarce i jak mój starszy syn się uderzy albo nabije sinika to zamiast mrożonki wyciągam właśnie ten kompres. Zapłaciłam za niego coś około 15zł, więc to żaden poważny wydatek. Polecam Wam go sprawdzić. Pozdrawiam! :)

Post 05 gru 2015, 17:10

super pomysł z tym termoforem, chętnie poczytam o tym. No i najaważniejsze że działa kojąco na dziecko. Takimi metodami trzeba się dzielić:)
Czytałam ostatnio że kolki mogą być spowodowane zaburzeniem flory bakteryjnej w układzie pokarmowym i że opracowano specjalny dla noworodków produkt FFbaby do stosowania w pierwszym okresie życia dziecka, żeby wprowadzić dobre bakterie do brzuszka. Dzieki temu można zmodyfikować florę bakteryjna i nawet zapobiec alergii w póżniejszym okresie życia. Warto o tym pamiętać.

Post 28 gru 2015, 16:04

W sumie o wszystkim już była mowa :)

Post 06 sty 2016, 20:50

Można próbować wszystkiego, ale najważniejsze podchodzić do sprawy spokojnie.

Poprzednia

Wróć do Choroby dzieci