• Zapraszamy do prowadzenia dyskusji i zamieszczania komentarzy.
  • Tematy zgrupowane sa w kategorie.
  • Dla nas liczy się Twoje zdanie – bądź aktywny na FORUM!
Choroby
i dolegliwości
Ciąża
i dziecko
Seks
i sprawy intymne
Uroda Zdrowy
styl życia
Off topic
Indeks witryny Ciąża i dziecko Choroby dzieci postępowanie podczas wysokiej gorączki

postępowanie podczas wysokiej gorączki

A ten od jakiego wieku?

Już od 3 mca :)

u mnie działa ibufen, działa szybko i na długo zbija gorączkę dzieciakom. Do tego ma działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Jeśli chodzi o temperaturę przy której podaję leki przeciwgorączkowe to trzymam się zasady do 38,5 nie zbijamy powyżej podajemy leki i robimy chłodne kompresy. Jeśli gorączka utrzymuje się dłużej niż dwa dni idę do lekarza. Jeśli dochodzi do 40 stopni zawsze kontaktuje się z lekarzem, zawsze. Dodatkowo trzeba pamiętać o podawaniu jak największej ilości płynów przy gorączce, zmianie kołdry na coś cieńszego i kontrolowaniu temperatury, czy spada i do jakiej wartości.

też go lubię, podawałam dzieciakom przy ząbkowaniu a teraz jak mają wysoką gorączkę. Szybko działa i dzieciaki lubią jego smak.

I chyba nie ma cukru, co?

a wiecie, że faktycznie ibufen nie zawiera cukru i barwników. Ja dopiero dzisiaj doczytałam. Dla mnie się zawsze liczyła szybkość działania ale fakt, jak tak sobie sprawdziłam to wiecie ile mam leków, np. syropów z cukrem ?

Pal Awatar użytkownika

Kiedyś dzieciaki żarły paluchami oranżadki, jadły hurtowo lizaki a teraz takie wielkie halo o trochę cukru w syropie.

Hah, to nasuwa miłe wspomnienia ;)

fakt, jak ja byłam mała to moja mama się cieszyła że jest cukier hahahah bo nie musiała mnie przekonywać do syropku. A pamiętacie visolvit??? Jamiii ....nawet teraz dzieciakom podbieram, uwielbiam go !!

haha :D oj tak, visolvit pycha i wcale nie rozpuszczony w wodzie ;) najlepiej prosto do paszczy.

PoprzedniaNastępna

Wróć do Choroby dzieci