• Zapraszamy do prowadzenia dyskusji i zamieszczania komentarzy.
  • Tematy zgrupowane sa w kategorie.
  • Dla nas liczy się Twoje zdanie – bądź aktywny na FORUM!
Choroby
i dolegliwości
Ciąża
i dziecko
Seks
i sprawy intymne
Uroda Zdrowy
styl życia
Off topic
Indeks witryny Ciąża i dziecko Ciąża Drobnopęcherzykowa budowa janików.

Drobnopęcherzykowa budowa janików.

Witam, na ostatniej wizycie u ginekologa dowiedziałam się że mam drobnopęcherzykową budowę jajników. Przy tym duże problemy z cerą więc po dokładnym przeszukaniu forów internetowych przypuszczałam że może to być PCOS. Lekarz zlecił mi badanie hormonów a dokładniej TSH, Prolaktyne, Testosteron i Progesteron, ale wszystko w normie. Nie byłam jeszcze u lekarza z wynikami ale normalny poziom Testosteronu powinien wykluczać PCOS. Bardzo chciałabym zajść w ciążę w przyszłym lub kolejnym roku. Lekarz stwierdził że dopóki mam normalną owulację, nie powinno być problemów z zajściem w ciążę chociaż są przypadki w których owa budowa jajników może to utrudniać. Dodam że miesiączki występują u mnie regularnie, chociaż mają różny czas trwania. Zdarza się że jedna trwa 4-5 dni inna z kolei 2-3 lub nawet tylko 1 dzień. Czy powinnam odkładać zajście w ciążę na kolejny rok lub jeszcze kolejny czy powinnam pomyśleć o dziecku już teraz ? Mam 24 lata. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi.

Aby poznać opinię naszych specjalistów w Twojej sprawie, możesz zadać pytanie poprzez formularz dostępny na naszej stronie:
http://wylecz.to/pl/poradnik-eksperta/pytania.html

Zoe

Ja bym nie odkładała, jeżeli nie masz ku temu powodów, ale tak naprawdę te wszystkie badania nie zawsze odzwierciedla ją stan faktyczny - w sensie szans na zajście w ciążę. Znam osoby, które były określane jako bezpłodne a zaszły bez problemu.

Daj znać jak się czegoś dowiesz.

http://wylecz.to/pl/choroby/ginekologia ... ykowe.html

niewiele, ale zawsze coś.
W każdym razie nie ma akurat nic o ciąży. Nawet jak nieregularne masz cykle to możesz bez problemu zajść w ciążę.

jak nie masz pcos to nie powinno być problemu :)

pcos?

Wróć do Ciąża